Opinia z portalu windykacja.pl


Poszukiwania optymalnej, ze punktu widzenia windykatora, aplikacji windykacyjnej uznałem już za stracone, wychodząc z założenia, że jedyna słuszna aplikacja windykacyjna to aplikacja własna - stworzona na zamówienie, aż do czasu gdy otrzymałem informację z Vademecum Windykacji, nazwa co prawda nie zbyt dosadna a jednak byłem pozytywnie zaskoczony ofertą. Aplikacja napisana jest w Delphi, działa w środowisku Windows, program wykorzystuje narzędzia mobilne pozwalające na skorzystanie z

aplikacji z każdego miejsca na świecie, możliwość komunikacji pomiędzy serwerami CPU-CPU dzięki czemu mamy możliwość łatwego przesyłania raportów do klientów, wbudowaną bazę aktów prawnych pozwalającą na szybkie odnajdywanie przepisów prawnych niezbędnych do np. przygotowania pisma procesowego, ponadto program posiada bazę komorników, sądów, prokuratur i innych organów, automatyczny generator wezwań do zapłaty, pozwów i pism procesowych, ponadto program zintegrowany jest z e-sądem (EPU), posiada wbudowany moduł pozwalający na połączenie telefoniczne przez VoIP z poziomu aplikacji, generowanie e-maili oraz SMS do dłużników.


O bezpieczeństwo baz danych również zadbali twórcy programu, szyfrując bazy kluczami oraz hasłami o wysokim poziomie zabezpieczeń. Co więcej, program posiada moduł bilans pozwalający na automatyczne obliczenie kosztów windykacji, co jest niezwykle potrzebne windykatorom do oceny rentowności procesów windykacyjnych.


Cena również nie powinna odstraszyć. Dostępna jest ona w dwóch wersjach: W - do windykacji własnych długów, z myślą o firmach posiadających własne komórki windykacyjne, K - dedykowana firmom windykacyjnym. Ceny: W - 1490 zł, K - 2590 zł. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu aplikacji w wersji mini, która nie posiada możliwości przygotowywania pozwów za cenę W-890 zł a K - 1290 zł. Dopłaty do stanowisk to 15%-35%. Mankamentem programu jest dość trudny interfejs i podejrzewam, że wymaga on wielu tygodni "oswajania się" z aplikacją.


Autor: Marcin Łysuniec

Źródło: windykacja.pl